Kamanas

Daugavas krasti ir skaisti ne tikai vasarā, kad uz tiem lūkojamies no vikingu kuģu klājiem, bet arī sniegiem bagātā ziemā braucot ar kamanām, kuras velk jaudīgs sniega motocikls. Bet ja upei ir pārklājies biezāks ledus, tad ir skaista izskriešanās pa Daugavas plašumiem. Kopējais maršruta garums 10 km. Kamanas ir 3,70m garas un 0,9m platas, tās izgatavotas Somijas uzņēmumā, bet dizains ir mūsu pašu, tajās var sasēsties seši pieauguši cilvēki, katrā solā pa divi.

Pirmsskolas vecuma bērnus atļaujam vecākiem paņemt klēpī un par viņiem netiek ņemta samaksa. Vizināšanās notiek ziemā, kad ir negatīva āra temperatūra, tādēļ esam padomājuši par siltiem ādas dūraiņiem, slaloma brillēm, pūkainām cepurēm un siltiem, latviskiem pančo. Papildus izsniedzam vilnas segas, lai apklātu kājas, un aizraujošais, emocionālais brauciens var sākties. Piedzīvojums sākas “Mežmalu” mājās, kur radīti apstākļi, lai atstātu autotransportu un uzvilktu siltās drēbes.

 

KAMANU BRAUCIENU GRAFIKS

 

“Mežmalas” 

Brauciens          Brauciena laiks

  1.               10.00 – 11.00
  2.               11.30 – 12.30
  3.               13.00 – 14.00
  4.               14.30 – 15.30
  5.               16.00 – 17.00
  6.               17.30 – 18:30

NODERĪGA INFORMĀCIJA

KO REDZĒSIET? Pirmie maršruta kilometri ved pa pļavām. Ir dienas, kad sarma ar kristāliem izrotā veco zāli, un, ja šajā brīdī spīd saule, tad liekas, ka atrodies dārgumu krātuvē. Trase vijas paralēli Daugavas lokiem, tāpēc upē jūs redzēsiet salas, lielākā no tām ir Oliņkalns, sens latgaļu pilskalns. Nonākot upes krastā, pāri apsnigušajam ledus klājam ieraugām Sēlpili ar stāvajām Krustalīča klintīm. Ceļš turpinās pa zemes joslu starp upi un ūdenskrātuvi, arī te vietām vērojami dolomīta atsegumi. Saputinātais baltais sniegs akmeņu spraugās un nogāzēs žilbina acis. Sasniedzot Klintaini,  esam veikuši pusi ceļa. Daugavas krastā  iekuram ugunskuru  un  nobaudām zāļu tēju, lai sasildītos . Tālāk pa dambi šķērsojam ūdenskrātuvi, kur skatienam  paveras ūdenskrātuvju akmeņainie krasti. Finišs „Mežmalu” mājās, kur ieraugām snaudošo „Lāčplēsi” un “Nameisi”, vikingu laivas, kuras nojumē gaida pavasari, lai jūs izvizinātu pa Daugavas ūdeņiem. Bet pats galvenais – jūs izbaudīsiet  emocijas, kad vējš glaužas gar sārtajiem vaigiem, kad koki mētājas ar sniega pikām, kad ugunskura dūmi kā no pīpes aizplūst debesīs, bet ātrums ceļ adrenalīna līmeni.

Kamanu atrašanās vieta

Pļaviņu novads, Klintaiens pagasts, “Mežmalas”

GPS koordinātes:

56.591274, 25.625585

screen-capture

Pirms brauciena jāveic rezervācija.

 

Informācija pa tel: +371 26161131

e-pasts: info@mezmalasvikings.lv

 

Darba laiks vasaras sezonā:

P.,O. – Brīvdiena

T.,C.,P.,S.,Sv. – 10:00-20:00

CENAS

 

Pieaugušajam 8 EUR. Skolēniem,pensionāriem,studentiem 5.50 EUR. Pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas

REZERVĀCIJAS FORMA

 

Rezervācija

© 2019 Mezmalasvikings.lv Visas tiesības rezervētas | Mājaslapu izstrāde: ABtest.lv